VII Krajowe Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach

W dniu 17 listopada 2018 r. uczestniczyłyśmy jako przedstawicielki grupy adoracyjnej ARKi w VII Krajowym Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach, odbywającym się u franciszkanów w Katowicach Panewnikach. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach reprezentował jako kapłan, ks. Prałat Stanisław Szczepaniec.

Głębokiej treści konferencje uświadamiały nam największą bliskość Boga w Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Kamil Drapikowski z Gdańska w konferencji: "Piękno - kluczem do poznania Boga", a pan Mariusz Drapikowski w konferencji: "Maryja naszą przewodniczką" - ukazali drogę piękna do poznania Boga w ślicznych monstrancjach i ołtarzach adoracji przekazywanych w darze "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju" do krajów wojen i przemocy.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się o ARCe i adoracjach 1-go i 3-go piątku, oraz usłyszeli świadectwa, których doświadczałyśmy podczas adoracji a ks. Piotr zamieszczał je na stronie internetowej ARKi.

Jeden z ośmiu pierwszych ołtarzy trafił do franciszkanów do Niepokalanowa, do Kaplicy Wieczystej Adoracji "Gwiazdy Niepokalanej", gdzie 1 września 2018 roku zostało otwarte "Światowe Centrum Modlitw o Pokój". Jest to dla nas cenna wiadomość, ponieważ tego samego dnia 1 września 2018 r. Adorowaliśmy Pana Jezusa w sposób szczególnie uroczysty z okazji naszej 5 - ej Rocznicy 1-szo Piątkowych Adoracji.

Uczestniczki Krajowego Forum, koordynatorki ARKi: Barbara, Barbara, Sabina.

PIĄTA ROCZNICA ADORACJI PIERWSZOPIĄTKOWYCH ARKi

W sobotę 1 września 2018 r. odbyła się uroczystość 5-ej Rocznicy pierwszopiątkowych Adoracji ARKi. W tym jubileuszowym spotkaniu, w jego przebiegu i duchowej atmosferze wyraźnie było można odczuć, że duch Bożej Miłości, który tak heroicznie ks. Piotr Mikołaj Marks wlewał w nasze serca, żyje w sercach wielu w świadomości  wartości Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Najpiękniejszej z możliwych z Nim bliskości. W świadomości, że nasze życie jest tyle warte, ile jest ufnie zatopione w Bogu. 

Czytaj więcej: PIĄTA ROCZNICA ADORACJI PIERWSZOPIĄTKOWYCH ARKi

Siostra Stefana na drodze ARKi

Siostra Stefana na drodze ARKi

19 marca 2018 r. w Godzinie Miłosierdzia, w klasztorze sióstr ZMBM w krakowskich Łagiewnikach odeszła do domu Ojca s. Stefana, Helena Bosak. Przez 53 lata profesji zakonnej, służyła Panu Bogu i ludziom. Rozumiała Boży sens apostolskiego zaangażowania ks. Piotra Mikołaja Marksa w ratunek dusz na wieczność, jako bardzo ważnego dzieła Bożego Miłosierdzia. Pomagała w tworzeniu ARKi od samego początku. Dla wielu z nas była i matką i siostrą, wspierając troską serca, fachową radą i modlitwą. Swoim przykładem uczyła nas ufności w Boże Miłosierdzie i wierności Miłości płynącej z ofiary Krzyża Chrystusa.

Św. Józef, patron dobrej śmierci - w swoje Święto, w tak ważnej Godzinie Miłosierdzia - przeprowadził duszę s. Stefany do Nieba by Ją nagrodzić miłością Chrystusa a nam dać świadectwo, że u Boga nie ma przypadków.  Również uświadomić nam, że troskę o dusze innych, Pan nagradza w naszej godzinie śmierci.

Droga Krzyżowa ARKi 2018

Droga Krzyżowa  ARKi 2018

W dniu 16 marca 2018 roku Apostolat Ratunku Konającym prowadził Drogę Krzyżową w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Po raz trzeci (2015, 2017) szliśmy za krzyżem i czytaliśmy poszczególne stacje , które dla nas ułożył śp. Ks. Piotr Mikołaj Marks. Białe kamizelki z napisem „Apostolat Ratunku Konającym” zaznaczały  naszą obecność  w tym miejscu modlitwy za tych, którzy najbardziej pomocy potrzebują. XII stacja śmierci Pana Jezusa na Krzyżu jest nam szczególnie bliska, modlitwa przy niej odbywała się w pozycji klęczącej. Ks. Piotr uczył nas miłości do Krzyża i pod ten szczególny Krzyż na Drodze Krzyżowej w  Bazylice proponował stale powracać.

Zobacz galerię zdjęć: Droga Krzyżowa ARKi 2018

Staniątki 2018

Staniątki 2018

W dniu 17  lutego, w pierwszą sobotę Wielkiego Postu grupa Adoracyjna ARKi przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżyła swój dzień modlitewny w Staniątkach u sióstr benedyktynek. Spotkanie  prowadził obecny opiekun ARKi  ks. Ryszard Świder.

Był  to czas w pięknym, cichym miejscu, w ośmiowiekowym pełnym bogatej  historii  Opactwie sióstr benedyktynek w Staniątkach przy Sercu Matki Bożej Bolesnej. Dla większości nas z 38 osób, to nie znane, urokliwe miejsce z dobrymi warunkami atmosfery do modlitwy i szansą wzajemnego poznania osób adorujących Pana Jezusa i nie znających się nawzajem, gdyż każdy przybywa na określona godzinę pierwszego piątku adoracji już piąty rok i nie zna innych osób, z innych godzin.  Mało tego, przez wielu, koordynatorka grupy Adoracyjnej, Barbara  Grabowska, była dotychczas  znana jedynie z telefonu. Również obecnego opiekuna ARKi  ks. Ryszarda mieli szansę poznać. Z ciekawego świadectwa  koordynatorki Teresy Rogody można było usłyszeć o innych dziełach ARKi, z zachętą odnalezienia się w nich.

Zobacz galerię zdjęć: Staniątki 2018

Podkategorie

   

Modlitewnik  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem modlitewnika, możesz to uczynić dzwoniąc na numer
tel. 880 503 549
   

Motto ARKi  

Na chwałę Bożego Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!

   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach